Bogactwo sieci Przemysł i biznes

Zegarek GPS dla dziecka – najlepsza inwestycja rodziców!

Zegarki z lokalizatorami GPS, tak zwane smartwatche, robią w ostatnim czasie prawdziwą furorę wśród młodzieży, budząc jednocześnie wiele kontrowersji u rodziców.  Nastolatkowie zachwycają się ich możliwościami, natomiast ich rodzice często tkwią w błędnym przekonaniu, że jest to kolejny pożerający czas i pieniądze gadżet.

O smartwatchach wiele można powiedzieć, ale z pewnością nie to, że są zabawką lub niepotrzebnym gadżetem. Posiadają one jednak mnóstwo bardzo przydatnych funkcji, które mogą usatysfakcjonować nie tylko młodych użytkowników, ale przede wszystkim ich rodziców.

Zegarek GPS jest urządzeniem, wyglądającym jak tradycyjny, naręczny zegarek, jednak naszpikowany jest układami elektronicznymi odpowiadającymi za współpracę z aplikacją zainstalowaną w smartfonie np. rodzica. Prócz nadajnika GPS może mieć on wbudowany alarm, funkcję nawiązywania i odbierania połączeń telefonicznych, organizer, kalendarz, a to tylko kilka możliwości. W droższych modelach znajdziemy stoper, system głośnomówiący, pomiar dystansu, wybieranie głosowe, zdalny nasłuch, licznik kroków i wiele innych.

zagarek gps

Wielu rodziców, którzy wyposażyli swoje pociechy w zegarek GPS przyznaje, że sprawdza się on dużo lepiej niż telefon komórkowy, bo trudno go zgubić czy uszkodzić, co w przypadku telefonów bardzo często się zdarza. Noszone w plecaku łatwo ulegają uszkodzeniom, a najbardziej narażonym na zniszczenie elementem jest wyświetlacz. W przypadku smartwatcha ryzyko uszkodzenia jest bardzo niewielkie, gdyż jest noszony na ręku.  Ponadto wiele z nich ma wodoodporną obudowę i jest odporna na zapylenie.

Oprócz mnogości funkcji, w które są wyposażone, zegarki GPS są dostępne w różnorodnych wzorach, barwach i wariantach, dlatego każdy może znaleźć model dostosowany do swojego stylu i indywidualnych upodobań. Także najmłodsi użytkownicy mogą znaleźć kolorowe modele, które z pewnością ich zachwycą.

Cechą, która może zniechęcać do zakupu jest długość pracy na baterii. Niestety w pełni naładowany smartwatch jest w stanie pracować maksymalnie do kilkunastu godzin, co nie wszystkich może satysfakcjonować. Należy jednak pamiętać, że jest to bardzo zaawansowane urządzenie, a mnogość jego funkcji obciąża baterię. Jest to jednak niewielki minus przy ilości zalet smartwatcha.