Bogactwo sieci Strony responsywne

Współczesne wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii

Nasze pociechy  dorastając z dnia na dzień zadają nam coraz więcej pytań. Stają się one  dodatkowo z każdym dniem coraz poważniejsze i trudniej nam odpowiedzieć na niektóre z nich.
Skąd się bierze prąd w gniazdku elektrycznym jest  jednym z ciekawszych pytań jakie zadają nam dzieci. Powinniśmy sami zastanowić się głębiej nad odpowiedzią  na to pytanie, gdyż z reguły odpowiadamy, że jest  wytwarzany w elektrowni cieplnej i  przekazywany do naszych domów za pomocą sieci elektrycznej. I tak oto   trafia do naszych gniazdek.  Wszystko się zgadza, jednak wytrwalsi mogą zapytać skąd w takim razie prąd bierze się w elektrowni?


Jeszcze kilkadziesiąt lat temu odpowiadając  na to pytanie wymienilibyśmy  wyłącznie  nieodnawialne  źródła energii, czyli przede wszystkim surowce kopalne, a mianowicie: węgiel brunatny, węgiel kamienny, ropa naftowa czy gaz ziemny. Ich  zużywanie  następuje  jednak dużo szybciej niż naturalne ich  rekonstruowanie, dlatego w obecnych czasach przy bardzo  raptownym rozwoju przemysłowym i technologicznym szybko mielibyśmy ich  niedobór.
Na szczęście świat idzie do przodu, dzięki czemu dużo firm   dokonuje inwestycji już w odnawialne źródła energii, które są praktycznie niewyczerpalne, a zarazem ekologiczne. Do  najistotniejszych  odnawialnych źródeł energii należy  wyszczególnić  energię wiatru, energię słoneczną, pływów morskich oraz spadku wody.  Trzeba zwrócić uwagę, że energia odnawialna w przeciwieństwie do nieodnawialnej jest energią przyjazną człowiekowi oraz środowisku.
Energia nieodnawialna powoduje zanieczyszczenie powietrza i wody,  degradację gleby jak i roślinności oraz zniekształcenie rzeźby terenu.  Z  ogromu statystyk wynika, że przy dotychczasowym  wydobyciu, złoża ropy naftowej  zużyją  się za około 30 lat, dlatego to energia odnawialna jest przyszłością świata.
Każdy z nas widział na pewno specjalne kolektory słoneczne pochłaniające promienie słoneczne i przetwarzające je na ciepło lub energię elektryczną.  Na terenach   bardzo wietrznych powstają  tak zwane farmy wiatrowe, które nie dość, że  generują nam energię, są również bardzo ciekawą formą zagospodarowania terenu.
Wykorzystanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł staje się z dnia na dzień coraz bardziej popularne,  bardzo dużo osób  montuje bowiem na dachach swoich domów kolektory słoneczne. Miasta również  stawiają na energię odnawialną montując  solarne lampy uliczne posiadające w swojej  budowie niewielkie kolektory słoneczne. Solarna lampa uliczna jest  aktualnie  jednym z najbardziej oszczędnych źródeł światła używanych do oświetlania ulic, skrzyżowań, a nawet autostrad. Stosowana jest  też w parkach, placach zabaw oraz w obiektach handlowych.
Bardziej popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym w wielu miastach staje się  tak zwane oświetlenie hybrydowe.
Hybrydowe lampy uliczne są zasilane z  dwóch źródeł: modułów fotowoltaicznych oraz turbiny wiatrowej. Energia elektryczna magazynowana   jest w akumulatorze, który znajduje  się wewnątrz konstrukcji. Źródłem światła są zazwyczaj diody LED. Lampa fotowoltaiczna nie  potrzebuje  przyłącza do sieci energetycznej, a jej główną zaletą  jest brak opłat za energię elektryczną, tym bardziej, że posiada wysoką trwałość źródła światła sięgającą prawie 20 lat.

Obecnie  mamy na rynku wiele  zakładów  specjalizujących się w produkcji oraz dystrybucji sprzętu zasilanego odnawialnymi źródłami energii.
Przykładem  takiego zakładu jest niewątpliwie firma Brasit mająca swoją siedzibę w Kurowie, która jest  autoryzowanym przedstawicielem światowych producentów systemów energii odnawialnej.  Najistotniejszym celem firmy jest bowiem wdrażanie innowacyjnych systemów bazujących na energii odnawialnej, a także technologii LED.  Firma ta  posiada wieloletnie doświadczenie związane z innowacją technologiczną oraz młodą kadrę inżynierów z wykształceniem kierunkowym technicznym. Władają oni wieloma językami, co bardzo  pomaga w międzynarodowych kontaktach z producentami sprzętu oraz posiadają mają  doświadczenie w dziedzinach odnawialnych źródeł energii.  Firma ta  chce sprostać oczekiwaniom klienta, gdyż stara się  sukcesywnie podnosić  swoje kwalifikacje i gwarantuje wysoką jakość świadczonych usług. Oferuje bowiem szeroką gamę produktów  zbudowanych na bazie odnawialnych źródeł energii, jak również usług z nimi związanych. W razie potrzeby pomoże  również  w doborze odpowiedniego sprzętu,  przywiezie go do klienta i uruchomi.
Żyjemy w czasach gdzie bardzo istotne  jest dbanie o środowisko naturalne. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii  spowoduje redukcję kosztów zużycia energii elektrycznej dla korporacji, samorządów, instytucji, gospodarstw domowych, a także gospodarstw rolnych.
Jeśli chcielibyście zastosować  podobne rozwiązania w swoich  przedsiębiorstwach, gospodarstwach czy domach skontaktujcie się z firmą Brasit, a z pewnością będziecie  usatysfakcjonowani z rozwiązań oferowanych przez tę firmę. Wystarczy, że wpiszecie w internecie frazy: „ solarna lampa parkowa”, „hybrydowa lampa uliczna” czy „ uliczna lampa fotowoltaiczna” , a na pewno  ją znajdziecie. Warto zainwestować w odnawialne źródła energii, gdyż jest to nasza przyszłość.