Bogactwo sieci Przemysł i biznes

Najlepsza firma usuwająca korniki i inne szkodniki drewna

Wielu ludzi marzy o zbudowaniu domu z drewna przypominającego przytulną i klimatyczną góralską chatę i wielu ten pomysł z rozmachem realizuje. Po skończeniu budowy dom wypełnia się drewnianymi meblami i bibelotami stając się wymarzonym miejscem zamieszkania dla rodziny i szkodników żerujących i rozmnażających się w drewnie. Mieszkańcy domu zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z obecności tych nieproszonych lokatorów. O ich działalności dowiadują się z reguły po dłuższym czasie, po zaobserwowaniu w drewnianych przedmiotach i belkach stropu małych, okrągłych otworków, z których wysypuje się beżowy proszek. Korniki, bo o nich mowa, to zwyczajowa nazwa kilku gatunków owadów bytujących w drewnie przetworzonym. Są one przyczyną bardzo poważnych uszkodzeń drewnianych konstrukcji domów, zwłaszcza belek sufitowych, podłóg drewnianych i słupów podporowych. Niszczą również meble i wszelką galanterię drewnianą. Skutkiem ich żerowania jest utrata przez drewno konstrukcyjne wszystkich właściwości, a jego wnętrze doprowadzają do konsystencji proszku. Nierzadko zdarza się, że obecność tych szkodników wykrywa się dopiero przy przeglądzie technicznym dachu i podłóg. Korniki w belkach dachowych i innych elementach konstrukcyjnych budynku niezwykle trudno zwalczyć samemu. Obowiązkowo trzeba skorzystać z pomocy fachowców, którzy świadczą tego rodzaju usługi. Jedną z firm trudniących się specjalistycznym usuwaniem korników jest firma DREVPOL z Mińska Mazowieckiego. Korniki na poddaszu, w podłodze czy ścianach nie stanowią problemu dla fachowców z firmy DREVPOL. Zabiegi przez nich stosowane to: iniekcja ciśnieniowa, metoda Veloxy i fumigacja, czyli gazowanie domu lub jego elementów.

Iniekcja ciśnieniowa belek dachowych i krokwi to metoda polegająca na wywierceniu w zaatakowanym drewnie określonej liczby otworów i umieszczeniu w nich insektycydów. Środek na korniki w belkach jest wprowadzany do otworów za pomocą technologii podciśnieniowej. Iniekcję ciśnieniową stosuje się zwykle do elementów dachu.

Metoda Veloxy jest stosowania tylko w stosunku do mniejszych obiektów i przedmiotów. Polega ona na umieszczeniu w konstrukcji gazoszczelnej przedmiotów porażonych przez korniki. Zwalczanie ich odbywa się przez stopniowe usuwanie tlenu i zastępowanie go azotem na około 3-4 tygodnie. Tą metodą usuwa się insekty z drzwi, mebli itp.

Fumigacja czyli gazowanie domu, poddasza czy dachu poprzedzona jest przygotowaniem budynku poprzez uszczelnienie go specjalistyczną gazoszczelną folią. Następnie na czas od 7 do 14 dni do wnętrza domu jest wprowadzany interaktywny gaz. Po zatruciu szkodników obiekt poddawany jest wietrzeniu i kontrolnym pomiarom stężeń. Technikę tę wykorzystuje się do dużych obiektów jak budynki, dachy, kościoły itp.

Niezależnie od wybranej metody, wszelkie prace i konkretne etapy są nadzorowane przez specjalistów posiadających kwalifikacje wymagane przepisami prawa oraz wieloletnią praktykę. Z oferty firmy korzystają muzea, parafie, jednostki administracji publicznej, a także klienci indywidualni z terenu całej Polski.

Jeśli więc bezustannie zastanawiasz się jak zwalczyć korniki w belkach, podłodze, czy ścianach, nie wahaj się ani chwili dłużej. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług rzetelnej i kompetentnej firmy DREVPOL.