Bogactwo sieci

Weekend w Kołobrzegu – jak go zaplanować?

Kołobrzeg noclegi

Spędzenie atrakcyjnych wakacji w Kołobrzegu, wcale nie musi wymagać od nas dużych nakładów finansowych. Samo miasto oferuje naprawdę ciekawe atrakcje – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Warto też zwrócić uwagę na to, że to właśnie Kołobrzeg noclegi ma dostępne w najlepszych cenach oraz w najlepszym standardzie. W jaki sposób jednak zaplanować wyjazd weekendowy do Kołobrzegu? Co warto w czasie takiego krótkiego urlopu zobaczyć w tym mieście? Na te, jak również i na wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Nocleg w Kołobrzegu – o czym trzeba pamiętać, gdy go wybieramy?

Zacznijmy jednak od tego, na co należy zwrócić uwagę, kiedy wybieramy nocleg w Kołobrzegu. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, czy jedziemy sami, czy też z dziećmi. W tym drugim przypadku istotne będzie to, aby wybrane przez nas apartamenty posiadały możliwość doposażenia w niezbędne dla dziecka akcesoria. Mowa tutaj chociażby o wanience, czy łóżeczku turystycznym. Istotna będzie dla nas także okolica, w której położone są takie apartamenty. Warto zwrócić uwagę na to, aby znajdował się tam park lub plac zabaw, gdzie będziemy mogli udać się z naszą pociechą. Z kolei dla dorosłych istotne będzie to, jak przedstawia się infrastruktura znajdująca się w pobliżu wybranego przez nas miejsca noclegowego oraz czy parking, znajdujący się przy wybranym przez nas obiekcie, jest dostępny dla gości bez dodatkowych opłat.

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu przez weekend?

Dwa dni to co prawda niewiele, aby zobaczyć wszystko to, co jest godne polecenia w Kołobrzegu, jednakże z pewnością wystarczającą, aby  zwiedzić najważniejsze miejsca. Takim z pewnością jest molo w Kołobrzegu. Konstrukcja liczy sobie 220 m., i w całości wykonana jest żelbetonu, co czyni ją najdłuższą w Polsce, która wykonana jest w taki sposób. Rzeczywiście, molo w Sopocie liczy ponad 500 metrów, jednakże w całości wykonane jest ono z drewna. Molo w Kołobrzegu pierwotnie także było drewniane, jednakże w czasie II Wojny Światowej zostało doszczętnie zniszczone. Ponownie otworzono je w 1971 roku. 

Warto też wybrać się do Muzeum Figur Woskowych, które znajduje się w bliskim sąsiedztwie molo. Sam port w Kołobrzegu także jest atrakcyjny – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.  Jeśli pogoda nam dopisze, możemy skorzystać z rejsów statkiem wycieczkowym. Jak zatem wyraźnie widać, atrakcji turystycznych w Kołobrzegu dla rodzin z dziećmi wybierających się tam na weekend, nie zabraknie.