Bogactwo sieci Przemysł i biznes

Centrum Pogrzebowe Charon pomoże Ci sprowadzić zwłoki bliskich z zagranicy

O Polakach wyjeżdżających za granicę cały czas jest bardzo głośno. Tym bardziej, że z roku na rok zwiększa się ich liczba i niestety nie myślą oni o powrocie do kraju. Słyszymy bardzo często, że wyjeżdżają oni za chlebem, jednak emigracja zarobkowa nie jest już tak popularna jak kilkanaście lat temu. Polacy zaczęli bowiem trochę lepiej zarabiać w swoim rodzimym kraju, pewnie nie wszystkich to nadal satysfakcjonuje, jednak emigracja obecnie ma zupełnie inne podłoże. Najczęściej bowiem okazuje się, że osoby, które mieszkają już dłuższy czas za granicą, zaczynają tam ściągać swoje rodziny.

W epoce łatwiejszych i częstszych wyjazdów za granicę, poza pozytywnymi ich stronami, musimy się liczyć niestety i z ciemniejszą stroną migracji. Zdarzyć się może bowiem, że nasza bliska osoba poniesie śmierć poza granicami naszego kraju. Co w takich okolicznościach powinniśmy zrobić? Z różnych informacji wynika, że niestety w ostatnim czasie wzrasta ilość ludzi, którzy umierają poza granicami swojego rodzimego kraju. Jak wygląda sprowadzenie zwłok z zagranicy, tym bardziej, że trzeba działać szybko. Tuż przed wejściem Polski do Unii Europejskiej przypadki sprowadzania zwłok z zagranicy były sporadyczne. Aktualnie sytuacja wygląda całkiem inaczej, jednak w większości przypadków Polacy decydują się na transport zwłok, a na niewykluczoną kremację ciała decydują się dopiero w Polsce.
Jedną z kilku urzędowych spraw, którą załatwia się praktycznie „od ręki” jest właśnie transport zwłok z zagranicy. Na szczęście mamy możliwość skorzystania z usług firmy zewnętrznej, która sprowadzi nam ciało z prawie wszystkich krajów Unii Europejskiej. Kompetentną firmą, posiadającą długoletnią praktykę w prowadzeniu międzynarodowych usług pogrzebowych jest Centrum Pogrzebowe Charon z siedzibą w Szczecinie. Przez lata firma rozwinęła sieć partnerów na całym świecie. Ich usługi pogrzebowe polegają na załatwieniu wszystkich formalności oraz odpowiedniej dokumentacji dotyczącej sprowadzenia zwłok do Polski wraz z przewozem ciała. Świadczą oni usługi nie tylko dla osób prywatnych, ale także instytucji oraz firm.

Międzynarodowy transport zmarłych nie jest łatwym procesem, wymaga bowiem olbrzymiej wiedzy dotyczącej różnych praw, przepisów i zwyczajów, a każdy błąd czy nieprawidłowy dokument niestety wydłuża czas transportu.
dzięki wykwalifikowanym fachowcom stara się uniknąć tego i dostosować się do przepisów prawnych oraz przepisów sanitarnych kraju, z którego przewozi ciało. Istotne, aby na samym początku zanim jeszcze zorganizujemy transport zwłok do Polski zdobyć od rodziny jak najwięcej informacji o zmarłym. Dzięki temu wiadomo jakich wyznań kulturowych i religijnych był zmarły oraz ustala szczegóły transportu.
Koszty takiego transportu są uzależnione przede wszystkim od ilości kilometrów jakie trzeba pokonać od państwa w jakim jest ciało, aż do miejscowości pochówku, od ceny przetransportowania i przechowywania ciała w chłodni oraz kosztów zakładu pogrzebowego. Jeśli więc zdarzyło Wam się takie przykre doświadczenie i chcecie sprowadzić ciało Waszej bliskiej osoby do Polski skorzystajcie z pomocy firmy Centrum Pogrzebowe Charon. Międzynarodowy przewóz zmarłych zostanie wykonany profesjonalnie i z szacunkiem dla zmarłego.