Bogactwo sieci Przemysł i biznes

Zdrowa żywność – dlaczego warto?

Zdrowa żywność

Temat żywności ekologicznej jest coraz bardziej popularny. Można powiedzieć, że w pewnych kręgach to już nawet trend. Czy wiesz dlaczego?

Wzrasta świadomość społeczna dotycząca kwestii zdrowego odżywiania. Co raz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ubogie w wartości odżywcze jest pożywienie dostępne w większości polskich sklepów. Jak moglibyśmy scharakteryzować zdrową żywność?

Żywność ekologiczna

Przede wszystkim, zdrowa żywność, to taka, która pochodzi z ekologicznego źródła. Do wyhodowania tego typu warzyw, mięsa lub owoców stosowane są nawozy lub pasze bez żadnych dodatków sztucznych wygenerowanych chemicznie. Najlepsze efekty osiąga się stosując tradycyjne metody. Dzięki temu wyhodowane owoce czy warzywa mają o wiele więcej wartości odżywczych niż popularne hipermarketowe produkty.

 

Warzywa i owoce

Ogromne znaczenie ma także oczywiście okolica w jakiej zostały wyhodowane produkty. Jaki bowiem ma sens hodowanie warzyw czy owoców w okolicy, gdzie powietrze jest aż ciężkie od zanieczyszczeń spowodowanych intensywnym ruchem samochodowym? Takie produkty żywnościowe i tak będą przepełnione licznymi metalami ciężkimi, tj. ołów czy miedź.

Czy GMO jest zdrowe?

Opinie na temat żywności modyfikowanej genetycznie są mieszane. Wraz z wprowadzaniem jej na amerykański rynek nasilał się co do niej sprzeciw. Po latach korzystania z żywności GMO wiele środowisk naukowych zdecydowanie ją krytykuje, wskazując na niezaprzeczalne dane dotyczące nadwagi w amerykańskim społeczeństwie. Niestety pomimo docierania rozmaitych niepokojących doniesień na temat żywności modyfikowanej genetycznie dalej chętnie stosuje się ją w masowym przemyśle spożywczym. Gdy mówimy o zdrowej żywności, to na pewno nie mamy na myśli żywności modyfikowanej genetycznie.

Gdzie kupić ekologiczną żywność?

Wraz ze wzrastającą popularnością zdrowej żywności pojawia się co raz więcej sklepów specjalizujących się w ekologicznym odżywianiu. Nacisk kładziony jest na dostarczanie produktów od regionalnych, sprawdzonych dostawców stosujących odpowiednie ekologiczne metody i posiadających odpowiednie certyfikaty potwierdzające ekologiczną jakość produkcji. Jednym z tego typu sklepów są sklepy sieci Staropolska Galeria Smaku w Lublinie. Znajdziesz tam ogromną różnorodność produktów ekologicznych. W sprzedaży dostępne są nawet liczne pomoce dydaktyczne pogłębiające wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

Firma dysponuje także sklepem internetowym, który umożliwia wygodne dokonywanie zakupów w zaciszu domowym. Sklep przez lata funkcjonowania zjednuje sobie przychylność co raz większej ilości internautów.

Poniżej lista sklepów stacjonarnych w Lublinie:

ul. Krakowskie Przedmieście 41/14
20-076 Lublin
tel. 81 532 49 00


Galeria Orkana
Ul. Władysława Orkana 6
20 – 504 Lublin
tel. 665 265 500

Strona internetowa: https://staropolskagaleriasmaku.pl/