Bogactwo sieci Przemysł i biznes

Zainwestuj w niepowtarzalne oświetlenie

W ostatnim czasie coraz większa liczba młodych ludzi rezygnuje z przytulnych  mieszkań na miejskich blokowiskach  na rzecz  spełnienia  swoich marzeń  o  posiadaniu własnego domu.  Niestety budowa to nie tylko wyzwanie dla możliwości finansowych, ale także test charakterów i ciągłe  szukanie  konsensusu dla  stanowisk i wizji współmałżonków. O ile postawienie budynku to przysłowiowa bułka z masłem, nie można niestety tego samego powiedzieć o  pracach wykończeniowych. Urządzając dom  w pierwszej kolejności wypadałoby zdecydować się  na  konkretny styl, ale myśl o wciąż zmieniających się trendach  komplikuje  podjęcie decyzji. Nikt nie chce  przecież po roku  żałować, że nie  zrobił    wnętrz zupełnie inaczej.  Problematyczne  jest także znalezienie złotego środka  pomiędzy  dążeniami mężczyzny do  prostych i surowych form z elementami drewna i metalu, a marzeniami kobiety o słodkim i przytulne gniazdku, pełnym bibelotów i ozdób. Obecnie nad Wisłą  coraz większą popularnością  cieszą się dwa style aranżacji wnętrz: loftowy i skandynawski. W stylu loftowym najlepiej jest urządzić dom lub mieszkanie z  wysokimi sufitami, dużymi oknami i  przestronnymi wnętrzami.

Typowe są cegły lub beton na  ścianach oraz betonowa wylewka na podłodze.  Elementami typowymi są widoczne instalacje elektryczne i hydrauliczne. Całość ma  sprawiać wrażenie  starego, surowego pofabrycznego wnętrza. Aby nieco  ułagodzić  surowy klimat, można wykorzystać  dodatki w stylu klasycznym,  chociaż mile widziane są takie materiały jak  meble z europalet, deski i betonowe bloczki.  Stawiając na drewniane elementy i biel jako dominujący kolor, nadamy wnętrzu przytulniejszy charakter.  Żywe  kolory mebli czy barwne,  lecz oszczędne  dekoracje idealnie przełamią ascetyczną przestrzeń. Surową  cegłę  z równie udanym skutkiem mogą zastąpić elementy metalowe.   W zależności od zapatrywań mieszkańców cechy  typowe dla stylu loftowego można  uwydatnić albo  zamaskować.  Jeśli chodzi o oświetlenie przy dużych wysokościach  bez wahania możemy postawić na długie, wiszące lampy i żyrandole.  Zawieszone na różnych   wysokościach sztuczne oświetlenie powinno  eksponować  urok fabrycznego wnętrza. Oświetlenie powinno być proste i delikatne.  Najlepiej sprawdzi się abażur biały o klasycznej formie  bez  ozdobnych akcentów.  Jeśli we wnętrzu  wykorzystano elementy czerwonej cegły,  doskonale  wkomponuje się prosty abażur czarny.  Kuchnię w lofcie  przeważnie stanowi aneks, będący częścią salonu, podobnie jak jadalnia, pracownia czy biblioteczka.  Zasięg  salonu może idealnie wyznaczać dywan, który  będzie  nie tylko ozdobą, ale też  wyznacza strefę dzienną. Do zaznaczenia  stref można wykorzystać  dwustronne regały, pamiętając,   aby wznosić je ku sufitowi,  a nie na szerokość  pomieszczenia.

Drugim zyskującym ogromną rzeszę zwolenników stylem aranżacji wnętrz jest styl skandynawski.  Typowe dla tego stylu są jasne i przestronne pomieszczenia, tworzące  klimat chłodnej, ale  domowej i kojącej atmosfery Skandynawii.  Tworzywem, które wykorzystuje sie najczęściej jest naturalne drewno, spośród barw dominują biel, szarość, beż i brąz.   Meble maluje się na biało, bądź wykonuje z jasnego drewna. Z podłogą jest podobnie. W oknach  rezygnuje się z zasłon na rzecz rolet.  Sztuczne oświetlenie w pomieszczeniach  zazwyczaj posiada  bardzo minimalistyczną formę. Wykorzystuje się  z reguły prosty abażur szary lub biały. Często można spotkać metalowe lub szklane lampy.   Zadaniem dodatków, jakie stosuje się w pomieszczeniach w stylu skandynawskim,  jest ocieplić wnętrze.  Zwykle są to kolorowe  poduszki,  puszyste narzuty, świeczniki, wazony i kwiaty.  Styl ten zainspirowany jest skandynawską przyrodą. Jest  wygodny,  prosty i elegancki, czym zyskuje sobie ciągle nowe rzesze zwolenników.  Niezależnie od tego  jaki styl aranżacji wnętrz wybierzemy, o tym, czy będą one  przyjemne  ostatecznie zdecyduje oświetlenie.   Od niedawna prawdziwy renesans przeżywają  lampy abażurowe. Ten  niezwykle  nastrojowy rodzaj oświetlenia świetnie  się sprawdza w każdym wnętrzu i  harmonizuje z każdym stylem aranżacji. W sklepach  możemy spotkać  różne rodzaje  oświetlenia, ale chcąc być  właścicielem naprawdę  oryginalnych lamp, warto zwrócić się do Wytwórni Abażurów i Stelaży Krystyny Kubik. Firma to producent abażurów oferujący  ręcznie wykonane,  cudowne i niepowtarzalne abażury  zarówno w nowoczesnym jak i w klasycznym stylu.  Szeroki  wybór materiałów,  doskonałe  szycie i wyjątkowe  wzornictwo  spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Rodzinny charakter firmy ma ogromny  wpływ na stabilność i wzrost wartości marki oraz budowanie reputacji.  Przedsiębiorstwo w swojej ofercie posiada  abażury do lamp w stylu klasycznym, łowickim, retro, skandynawskim, z motywami  kwiatowymi, zwierzęcych skór, plisowane, z tkanin naturalnych i organzy.   Jest także możliwość złożenia zamówienia na  stelaż do abażuru w dowolnym kształcie. Firma wytwarza  abażury z materiału w dowolnych rozmiarach, ale  głównym przedmiotem produkcji są: duże abażury do lamp stojących, mniejsze do lampek biurkowych i nocnych oraz do kinkietów.  Ktokolwiek podejmie decyzję o skorzystaniu z usług wytwórni  odnajdzie  w jej ofercie coś, co  zainspiruje go do urządzenia  przyjaznych, przepięknie oświetlonych wnętrz.

Tekst powstał na podstawie: abazury-krystyna.pl