Bogactwo sieci Przemysł i biznes

Wybierasz się na prawo jazdy? Koniecznie przeczytaj!

Tuż po osiemnastce każdy młody człowiek nie może się doczekać, aby wreszcie pójść na prawo jazdy, zdać egzamin i prowadzić samodzielnie auto, bez ingerencji osób trzecich. Być może rodzice zrobią mu w dodatku niespodziankę i kupią upragnione cztery kółka.
Najpierw należy jednak zacząć od wyszukania odpowiedniej szkoły nauki jazdy. Wybór ten nie jest jednak prosty. Aktualnie mamy bowiem na rynku mnóstwo Ośrodków Szkolenia Kierowców, które w dodatku robią ogromną walkę cenową. Egzamin na prawo jazdy nie jest jednak przyjemnością i każdy kursant nie chciałby podchodzić do niego wielokrotnie. Zdawalność w danej szkole w jakimś stopniu łączy się zazwyczaj z wysoką jakością przekazywanej wiedzy, jednak nie tylko na to powinniśmy zwracać uwagę. Oczywiście nie możemy oszczędzać na bezpieczeństwie naszych bliskich i wybierać najtańszej szkoły.

Istnieją również szkoły nauki jazdy, które nie przywiązują dużej wagi do właściwego wywiązywania się ze swoich obowiązków. Niektórzy instruktorzy często dla swojego własnego komfortu nie prowadzą nawet zawartej w umowie liczby godzin zajęć teoretycznych, a chcą jedynie jak najszybciej je skończyć. Jazdy na mieście zamiast godziny zegarowej trwają godzinę lekcyjną. Zdarza się również, że nie wyruszają w ogóle z kursantami po za miasto, co skutkuje tym, że boją się oni później jechać szybciej niż 60km/h, nie wspomnę już o wyprzedaniu po za obszarem zabudowanym.

Ze statystyk policyjnych wynika niestety, że to właśnie młodociani kierowcy powodują 25 procent wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Wynika to przeważnie z brawury i niedostosowania prędkości do warunków atmosferycznych oraz sytuacji na drodze.

Obserwując zdawalność w poszczególnych szkołach nauki jazdy po pierwszym podejściu egzamin zdaje zaledwie 30 procent kursantów, a co za tym idzie 70 procent podchodzi jeszcze przynajmniej raz. Pojawiają się też i tacy, którzy próbują swoich sił kilka, a nawet i kilkanaście razy, przechodząc jeszcze większy stres i ponosząc przy tym niemałe koszty. Warto dlatego wybrać profesjonalną i pewną szkołę, aby szybko zdać egzamin i cieszyć się upragnionym prawem jazdy.

Aktualnie funkcjonuje już w Polsce około 6600 szkół nauki jazdy. Czym w takim razie powinniśmy kierować się szukając dobrej szkoły? Zazwyczaj większość ludzi patrzy na zdawalność, ceny oraz wolne terminy, zapominają jednak, że najważniejszy jest realny poziom wykształcenia i przygotowanie podopiecznych do samodzielnej jazdy.

Jeśli szukacie takiej właśnie szkoły, to Expert – Szkoła Nauki Jazdy Bytom jest z pewnością dla Was. Posiada fachową kadrę, która w prosty i przyjazny sposób umie wytłumaczyć wszelkie zagadnienia związane z przepisami ruchu drogowego. Dzięki niej z pewną i ugruntowaną wiedzą, bez większego stresu przystąpicie do egzaminu na prawo jazdy. Nauka Jazdy Bytom daje gwarancję, że kursant po zaliczonym już egzaminie pewnie i bezpiecznie samodzielnie wyjedzie na drogę.
Wystarczy, że wpiszecie w internecie frazy „Szkoła Jazdy Bytom”, „Prawo Jazdy Bytom”, a z pewnością ją znajdziecie i będziecie zadowolenia z jej usług.