Bogactwo sieci Przemysł i biznes

Torby płócienne – zrezygnuj z toreb foliowych!

W dzisiejszych czasach bardzo duży nacisk kładzie się na świadomość ekologiczną. Już małe dzieci w przedszkolach uczy się jak dbać o środowisko i segregować odpady. Spośród wszystkich rodzajów śmieci, jakie produkuje człowiek, największe zagrożenie dla środowiska naturalnego stanowią tworzywa sztuczne, dlatego na całym świecie podejmuje się starania , aby ograniczyć ich produkcję i zużycie. Oczywistym jest fakt, że tworzywa sztuczne będą towarzyszyć człowiekowi na stałe, jednak wszystko zależy od tego jak wytrzymały jest produkt wykonany z takiego tworzywa. Wiadomo, że zabawki i przedmioty codziennego użytku, które są wykonane z plastiku posłużą nam kilka lat i one nie stanowią aż tak wielkiego problemu. Prawdziwym utrapieniem dla środowiska są torby foliowe, tak zwane jednorazówki, w które pakujemy zakupy, a po powrocie do domu wyrzucamy, gdyż nie nadają się do ponownego użytku. Widok leżącej na ziemi torebki foliowej nikogo nie dziwi. Zużywamy ich na całym świecie tak wiele, że znajduje się je w oceanach, bywają też częstą przyczyną zgonu dzikich zwierząt, które zaplątują się w nie lub przypadkowo połykają. Każdy z nas używa foliówek przy większości zakupów, jednak są osoby, które po ich wykorzystaniu postępują z nimi w sposób skrajnie nieodpowiedzialny i wyrzucają gdziekolwiek.

torby płócienne

Problem ten łatwo jednak wyeliminować. Wystarczy, że na zakupy zabierzemy ze sobą torby płócienne wielokrotnego użytku. Nie dość, że są wytrzymałe to obecnie dostępne są na rynku w najróżniejszych wzorach i kolorach. Mają tak różnorodne i ciekawe fasony, że wiele pań decyduje się zastąpić nimi tradycyjne torebki. Ich producenci podążają z duchem czasu i gustami użytkowników. wiele z nich posiada wesołe napisy i grafiki, różnią się także wielkością, aby każdy mógł dopasować torbę do własnych preferencji.

Warto propagować wśród społeczeństwa dobre nawyki związane z ekologią. Pierwszym , ale dużym krokiem może być zastąpienie toreb foliowych torbami płóciennymi wielokrotnego użytku. Gdyby zrobił to każdy z nas udałoby się ograniczyć zużycie tworzyw sztucznych w bardzo dużym  stopniu. Czasem zmiany drobnych nawyków mogą prowadzić do ogromnych korzyści na wielka skalę.