Bogactwo sieci

Tanie pozycjonowanie stron – dobra agencja SEO

SERP składają się z płatnych wyników wyszukiwania i „organicznych” wyników wyszukiwania, w których wyniki organiczne nie mają wpływu na przychody Google. Zamiast tego Google dostarcza wyniki organiczne na podstawie oceny trafności i jakości witryny. W zależności od rodzaju zapytania, Google uwzględni również różne elementy w SERP, takie jak mapy, obrazy lub filmy.

Ilość reklam w SERP zależy od tego, czego szukali użytkownicy. Jeśli na przykład wyszukasz słowo „buty”, prawdopodobnie zauważysz, że znaczna część najlepszych wyników to reklamy. W rzeczywistości prawdopodobnie będziesz musiał przewinąć stronę, aby znaleźć pierwszy wynik organiczny.

Agencja SEO

Takie zapytanie zwykle generuje tak wiele reklam, ponieważ istnieje duża szansa, że ​​osoba wyszukująca chce kupić buty online, a wiele firm obuwniczych jest gotowych zapłacić za funkcję w wynikach AdWords dla tego zapytania.

Z drugiej strony, jeśli szukasz czegoś takiego jak „Atlanta Falcons”, Twoje wyniki będą inne. Ponieważ to wyszukiwanie jest głównie związane z profesjonalną drużyną futbolu amerykańskiego o tej nazwie, najlepsze wyniki odnoszą się do tego. Ale to wciąż mniej jasne zapytanie. Znajdziesz wiadomości, wykres wiedzy i ich stronę główną. Te 3 rodzaje wyników na górze wskazują, że Google nie zna dokładnej intencji wyszukiwania, ale zapewnia szybkie ścieżki, aby dowiedzieć się o zespole, przeczytać najnowsze wiadomości lub przejść do jego witryny.

Pozycjonowanie stron internetowych

Ponieważ wydaje się, że zapytanie nie wiąże się z zamiarem zakupu, reklamodawcy nie chcą licytować słowa kluczowego, więc nie ma wyników AdWords.

Jeśli jednak zmienisz zapytanie na „czapka Atlanta Falcons”, co sygnalizuje Google, że możesz robić zakupy, wyniki SERP zmienią się, aby zawierać więcej wyników sponsorowanych.

Rola SEO

Celem SEO jest podniesienie pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania. Istnieją różne metody optymalizacji AdWords, zakupów i wyników lokalnych.

Choć może się wydawać, że tak wiele konkurencyjnych elementów zajmujących się nieruchomościami w SERPach spycha oferty organiczne w dół, SEO nadal może być bardzo potężnym, lukratywnym wysiłkiem .

Biorąc pod uwagę, że Google przetwarza codziennie miliardy zapytań , bezpłatne wyniki wyszukiwania to bardzo duży kawałek bardzo dużego tortu. I chociaż do zabezpieczenia i utrzymania organicznych rankingów wymagane są pewne początkowe i ciągłe inwestycje, każde kliknięcie, które kieruje ruch do Twojej witryny, jest całkowicie bezpłatne.