Bogactwo sieci Strony responsywne

Rekonstrukcja paznokcia – udaj się do podologa

Kiedy warto udać się do podologa w celu dokonania rekonstrukcji paznokcia?

W wyniku różnego rodzaju uszkodzeń paznokci, takich jak: mocne uderzenie w palec, nadmierny ucisk w obuwiu czy zmiany chorobowe, zdarza się, że nasze paznokcie u stóp robią się zdeformowane lub mają pewne ubytki. Zdarza się również, że w wyniku powstałego pod paznokciem krwiaka schodzi część, a nawet niekiedy i cały paznokieć. Czasami paznokcie stają się tak zwane zdrewniałe, dotyka je grzybica lub płytka paznokcia odkleja się po prostu sama od łożyska.
W wyniku zabiegu związanego z wrastającymi paznokciami również zdarza się z czasem, że paznokieć nie odrasta bowiem tak jak powinien. Niekiedy nawet następuje wręcz zahamowanie wzrostu naturalnej płytki.


Jeśli więc niezależnie od przyczyny Wasze paznokcie u stóp mają ubytki i nieestetyczny wygląd w pierwszej kolejności udajcie się do podologa. W gabinecie podologicznym zostanie zrobiona rekonstrukcja paznokcia lub założona specjalna proteza. To ona właśnie zastąpi brakującą część paznokcia. W celu założenia odpowiedniej protezy, sztuczna płytka jest stworzona na wymiar. Dzięki temu dokładnie przylega, a paznokieć wygląda bardzo naturalnie. Jest to dość czasochłonne zajęcie, proteza musi być bowiem wykonana bardzo precyzyjnie.
Podolog robi tak zwany „negatyw”, a więc tworzy odlew palca z resztką paznokcia. Na tej podstawie ze specjalnej do tego folii robi wycisk, obrabia go oraz przykleja elastyczną masę akrylową. Paznokieć dzięki niej wygląda jak nowy.
Jeśli macie więc różnego rodzaju ubytki w płytce paznokcia, przełamcie barierę wstydu i udajcie się z tym problemem do podologa. Niezależnie od przyczyny i wielkości uszkodzenia, z pewnością dokona on wspaniałej jego rekonstrukcji. Jeśli zajdzie potrzeba, gdyż na przykład widać rozprzestrzeniającą się grzybicę paznokcia, będzie on musiał w pierwszej kolejności wyleczyć infekcję. Następnie dopiero dokona rekonstrukcji paznokcia. Wasze stopy dzięki temu mogą być znowu zdrowe i piękne.