Bogactwo sieci Przemysł i biznes

Przedsiębiorstwo HEDEM – producent wpustów pryzmatycznych i innych części do maszyn rolniczych

Rolnictwo to najstarsza gałąź gospodarki, której wynalezienie przeobraziło oblicze ludzkości. Przyczyniło się ono do zmiany trybu życia ludzi z wędrownego na osiadły, dzięki niemu zaczęły powstawać bardziej złożone formy społeczne, zmieniło się także podejście człowieka do przyrody. Okazało się, że naturę można zmieniać, ujarzmić i dostosować do własnych potrzeb. Dzięki uprawie zbóż i innych roślin mogły się rozwijać ogromne starożytne cywilizacje, możliwa była budowa wielkich miast i ogromnych świątyń. Jego rozwój przesądzał o bycie populacji, o jakości jej życia, a także o skali zaspokojenia potrzeb żywnościowych przy coraz większej liczbie ludzi.
W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat rolnictwo przeszło zupełną metamorfozę. Proste narzędzia, napędzane siłą mięśni ludzi i zwierząt odeszły wreszcie w niepamięć, choć tego sposobu uprawy pół używano od tysięcy lat.

Postęp cywilizacyjny i technologiczny sprawił, że praca rolników stała się o wiele lżejsza, a konkretne zajęcia zajmują mniej czasu. Ogromne ciągniki, wieloskibowe pługi, kombajny i inne nowoczesne maszyny umożliwiają uprawę ogromnych połaci pól, co pozwala zmaksymalizować produkcję przy najmniejszym możliwym nakładzie pracy. Wciąż rosnąca populacja potrzebuje coraz więcej żywności, dlatego też inżynierowie z całego świata prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej nowatorskich wydajniejszych i silniejszych maszyn. Nowoczesne maszyny, do których produkcji wykorzystano najnowsze osiągnięciatechnologiczne, również wymagają czasem naprawy lub wymiany zużytych części. Nie mogą jednak być to części zamienne nieznanego pochodzenia i słabej jakości, gdyż posłużą krótko i ulegną uszkodzeniu w najmniej oczekiwanym momencie. Najważniejsze jest, aby maszyny rolnicze znajdowały się w stanie nieustannej gotowości do pracy bez obaw, że po dłuższym postoju, lub zbyt intensywnej pracy pojawią się usterki. Trzeba pamiętać, że poddawane są one dużym obciążeniom, więc oddając maszynę do warsztatu zainwestujmy w dobrej jakości części zamienne. Najczęściej uszkodzeniom ulegają drobne elementy jak np. wpusty pryzmatyczne. Wpust pryzmatyczny jest to element połączenia wpustowego, który jest przeznaczony do połączenia piasty z wałem. Mają one zastosowanie zarówno w złączkach walcowych jak i stożkowych. Produkuje się je ze stali jak najmniej wytrzymałej na rozciąganie.


Jednym z najlepszych producentów wpustów pryzmatycznych jest P.P.H.U. HEDEM z Ostrzeszowa. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1993 roku i od tamtej pory dynamicznie się rozwija. Jej głównym założeniem jest wprowadzanie na rynek nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych. W swojej bogatej ofercie, oprócz wpustów pryzmatycznych, firma posiada szeroką paletę części zamiennych do maszyn rolniczych i innych produktów metalowych. Należą do nich kliny wpuszczane, wpusty czółenkowe, podkładki samoustawne, nakrętki pazurkowe, ślizgacze ochronne i inne. Przedsiębiorstwo posiada bardzo wykwalifikowaną kadrę, co daje gwarancję wykonania produktów o najwyższej jakości. Dodatkową zaletą jest to, że firma jest otwarta na propozycje płynące z rynku i wykazuje gotowość do współpracy w rozwiązywaniu problemów indywidualnych swoich klientów. Współpraca z tym przedsiębiorstwem to źródło zadowolenia i satysfakcji każdego klienta.