Bogactwo sieci Przemysł i biznes

Profesjonalna pielęgniarka pomoże Ci w opiece nad chorym

Lista przypadłości, które mogą skazać człowieka na wielotygodniowe, a niekiedy i wieloletnie pozostanie w łóżku jest bardzo długa. Do tych najgorszych należą między innymi wylew, udar, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera czy stwardnienie rozsiane. Ważne jest, aby chory miał w tym czasie należytą opiekę. Choć jest to czasami ogromne wyzwanie i niekiedy pociąga za sobą reorganizację całego życia, bliskie osoby i tak przeważnie podejmują decyzję o pozostawieniu chorego w domu przy sobie. Zdają sobie bowiem sprawę, że nikt inny nie zajmie się nimi lepiej niż oni sami. Po za tym mają mnóstwo cierpliwości do chorego, a także wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
Dbanie o osobę przewlekle chorą czy niepełnosprawną nie wiąże się jedynie z poświęceniem i dobrą organizacją, ale również z posiadaniem pewnej, fachowej wiedzy, między innymi o dawkowaniach leków czy zasadach higieny. Bardzo często chorzy będący pod opieką bliskich w domu wymagają ciągłego aplikowania kroplówek, w celu przetoczenia bardzo dużej ilości płynów. Dzięki podłączeniu wlewu kropelkowego w domu możemy zaoszczędzić choremu dodatkowego wysiłku i stresu z tym związanego.
Niekiedy przez wlewy witaminowe Gdańsk  podawane są jedynie środki które mają za zadanie wyrównać płyny, elektrolity czy witaminy w organizmie. W zależności od potrzeb pacjenta w ich skład wchodzą różne proporcje witamin, wartości odżywczych czy podstawowych pierwiastków. Kroplówki są również podawane przy bardzo ciężkich chorobach jako fragment stałego leczenia, mowa na przykład o lekach przeciwnowotworowych. Niezależnie jednak od tego czy są to wlewy kilkukrotne czy jednorazowe muszą być aplikowane w sposób profesjonalny. Nie wszystkie kroplówki jednak mogą być podawane w domu chorego, niektóre typy przetoczeń mogą być wykonane jedynie w szpitalu lub gabinecie zabiegowym w dodatku pod nadzorem wykwalifikowanego personelu.
Pielęgniarki z dużym doświadczeniem przy wykonywaniu wkłucia, wykonają to prawie bezboleśnie. Doskonale poradzą sobie również ze wyszukaniem naczyń krwionośnych u osób otyłych, u których bardzo trudno znaleźć żyły znajdujące się tuż pd skórą. Tak samo z pacjentami o kruchych i delikatnych żyłach.
Opłaca się dlatego skorzystać z usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta. Nie tylko podłączą kroplówkę choremu, ale wykonają jeszcze wiele innych usług, jeśli będziemy oczywiście tego potrzebować. Mogą bowiem wyręczyć nas przy zmianie opatrunków czy leczeniu ran przewlekłych. Wielu już leżących pacjentów wymaga w domu też podania zastrzyków, cewnikowania pęcherza moczowego, zdjęcia szwów, pobierania krwi czy żywienia pozajelitowego. Niestety bez pomocy profesjonalnej pielęgniarki nie jesteśmy w stanie sami tego zrobić. Przy długoterminowej opiece domowej warto zapewnić choremu obecność profesjonalnej pielęgniarki 24 godziny na dobę. Dzięki temu przy różnego typu problemach od razu mamy obok siebie profesjonalną pomoc, która wielokrotnie może ocalić życie chorego w sytuacji gdy na karetkę trzeba by było zbyt długo czekać.