Przemysł i biznes Strony responsywne

Potrzebujesz gotówki? Udaj się do lombardu

Kiedy potrzebujemy w bardzo szybkim czasie zastrzyku gotówki przeważnie pierwsze swoje kroki kierujemy do banku. Okazuje się jednak, że nawet przy kwocie około 1000 zł musimy wypełnić mnóstwo formalności i jeszcze donieść odpowiednie dokumenty związane z naszymi zarobkami. Niestety nie mając stałego źródła dochodu bardzo często bank odmawia nam udzielenia kredytu.
W konsekwencji tego coraz więcej ludzi nie udaje się już do banków, a swoje pierwsze kroki kieruje na przykład do… lombardu. Dzięki temu bez zbędnych formalności możemy dostać tam chociażby kwotę 400zł, pozostawiając zazwyczaj ruchomy przedmiot w zastaw na konkretny czas oraz procent. Jest to dla lombardu wystarczające zabezpieczenie.
W dodatku nikt nie zadaje żadnych zbędnych pytań. Nikogo nie obchodzi czy mamy nieustanny dopływ gotówki czy nie. Jeśli w uzgodnionym czasie nie zwrócimy pożyczonej przez nas sumy pieniędzy, rzecz którą oddaliśmy pod zastaw przejdzie zwyczajnie na własność lombardu.
Wielu ludzi nie udaje się do lombardu, gdyż nie zdaje sobie sprawy jakie rzeczy można tam pozostawić. Okazuje się, że tak naprawdę możemy tam zanieść naprawdę szeroki asortyment produktów. Zazwyczaj są to jednak tablety, telefony, komputery, zegarki markowe czy złota biżuteria. Rzadziej jest to sprzęt RTV czy nawet AGD. Jednak takie przypadki też mają miejsce. Niezależnie jednak od tego co zamierzamy zanieść do lombardu najważniejsze, aby rzecz ta miała oczywiście pewną wartość. Jeśli pracownik stwierdzi, że nie jest ona dla lombardu wartościowa nie dostaniemy za nią żadnej gotówki.
Zazwyczaj w lombardzie pracuje również i rzeczoznawca, który wnikliwie sprawdza przyniesiony przez nas przedmiot. Ma to na celu ustalenie kwoty udzielonej pożyczki, aby nie była ona wyższa niż wartość przyniesionej przez nas pod zastaw rzeczy.
Każdy lombard rządzi się jednak innymi prawami. W związku z tym w różnych punktach możemy otrzymać kredyt na innych warunkach oraz określony przedmiot może zostać wyceniony też na inną kwotę.
Ze spraw formalnych wystarczy wyłącznie dowód osobisty czy prawo jazdy w celu podpisania umowy pożyczki. Ważne jednak, aby dokument tożsamości był ze zdjęciem. Dla osób, które szybko potrzebują zastrzyku dodatkowej gotówki jest to jedyne najlepsze rozwiązanie. Musimy się jednak liczyć z tym, że jeśli nie spłacimy pożyczki w terminie lub nie przedłużymy okresu spłaty przyniesiona przez nas rzecz przepadnie. Jeśli dotyczy to telefonu czy telewizora nie jest to tak straszne, gorzej gdy przedmiot ma również wartość sentymentalną, mowa na przykład o rodzinnej biżuterii.
Jeśli więc wyskoczył Wam niezaplanowany wydatek i w szybkim terminie potrzebujecie dodatkowej gotówki, bardzo atrakcyjną ofertę otrzymacie w miejscu lombard Jarocin. Jeśli nie wiecie gdzie dokładnie się znajduje. Wystarczy, że wpiszecie w internecie frazy: „skup złota Jarocin”, „skup telefonów Jarocin”czy „pożyczki pod zastaw Jarocin”, a z pewnością traficie w odpowiednie miejsce.