Przemysł i biznes

Otwieranie samochodów domowymi metodami – dlaczego nie warto tego robić?

otwieranie samochodów

Zatrzaśnięty samochód, to niezwykle niekomfortowa sytuacja dla każdego kierowcy. W sieci istnieje mnóstwo różnych sposobów, za pomocą których teoretycznie jesteśmy w stanie samodzielnie otworzyć samochód. W praktyce wygląda to tak, że zdecydowana większość tych metod, jest po prostu nieskuteczna, a co więcej może ona spowodować realne uszkodzenia naszego auta. Co zatem robić w sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie otworzyć drzwi samochodowych? Czy otwieranie samochodów za pomocą domowych metod, jest bezpieczne? Sprawdźmy.

Co robić kiedy zatrzasną się drzwi do auta?

W sytuacji stresowej, a za taką można śmiało uznać zatrzaśnięte drzwi samochodowe, przede wszystkim należy zachować spokój. Panikowanie, podejmowanie nieracjonalnych działań czy wręcz szarpanie za klamki samochodowe, nie pomoże otworzyć auta. Zachowanie spokoju i trzeźwego myślenia, to klucz do sukcesu. Zanim jednak wezwiemy pogotowie ślusarskie, warto sprawdzić czy po prostu przyczyną zatrzaśniętego samochodu nie jest rozładowany kluczyk. Tym samym, dobrze mieć przy sobie zapasowy klucz samochodowy, którego będziemy mogli użyć w każdej sytuacji. Zdecydowanie gorzej, kiedy przyczyną zatrzaśniętego samochodu jest przemarznięty zamek lub co gorsza – awaria zamka centralnego. W takiej sytuacji nie powinno podejmować się prób samodzielnego otwierania auta. Najlepszym rozwiązaniem wówczas wezwanie pogotowia ślusarskiego.

Czym powinien charakteryzować się dobry ślusarz?

Kiedy mówimy o pogotowiu ślusarskim, w pierwszej kolejności mamy na myśli oczywiście ślusarza. Czym zatem powinien wyróżniać się dobry ślusarz? Przede wszystkim powinien mieć on odpowiednią wiedzę jak również i doświadczenie, jeśli chodzi o otwieranie zepsutych zamków samochodowych. Warto też sprawdzić opinie na temat firmy, którą decydujemy się wezwać do sytuacji kryzysowej. Zdecydowanie jednak najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest po prostu posiadanie przy sobie numeru na zaufane pogotowie ślusarskie. Wówczas z pewnością oszczędzimy sobie znacznej ilości stresu oraz nerwów. Również szybko poradzimy sobie zatrzaśniętymi drzwiami samochodowymi.