Przemysł i biznes Strony responsywne

Osłony antyszronowe – zabezpiecz się przed skrobaniem szyb

Zima tuż tuż, warto już dziś pomyśleć o najpotrzebniejszych rzeczach bez których nie powinniśmy ruszać w drogę w sezonie zimowym. Niestety fakt, że zima ostatnimi laty nas rozpieszczała spowodował, że wielu ludzi coraz mniejszą wagę przykłada do odpowiedniego zabezpieczenia auta przed sezonem. I pomimo tego, że zima była zimą jedynie z nazwy, nie zapominajmy, że śnieg to nie wszystko co znacznie utrudnia nam poruszanie się na drogach. Wystarczą niewielkie ujemne temperatury, a marznący deszcz czy deszcz ze śniegiem znacznie utrudniają prowadzenie auta.

Warto więc pomyśleć już w październiku o wymianie opon na zimowe. Poza tym powinniśmy mieć w aucie zawsze pod ręką takie rzeczy jak skrobaczki do szyb czy odmrażacze do szyb. Niejednokrotnie możemy być rano bardzo zdziwieni gdy przyjdzie nam przez 15 minut skrobać szyby, tym samym spóźniając się do pracy. Jeśli nie mamy możliwości garażowania auta zimą warto zainwestować również w osłony antyszronowe. Jest to bowiem najskuteczniejszy sposób, aby zabezpieczyć przednią szybę przed marznącym lodem i śniegiem. Dzięki czemu niejednokrotnie ominie nas przykry obowiązek skrobania szyb.

Wiele osób zapomina również o sprawdzeniu stanu akumulatora w aucie. Może bowiem okazać się, że nasz akumulator nie wytrzyma nawet niewielkich ujemnych temperatur. Być może warto już przed zimą wymienić go na nowy, abyśmy nie mieli przykrych niespodzianek gdy przyjdą pierwsze mrozy. Poza tym warto mieć zawsze w bagażniku przewody rozruchowe. Mimo, że wożenie ich nic nas nie kosztuje niejednokrotnie mogą nam pomóc odpalić zarówno nasze auto jak i auta innych osób potrzebujących pomocy. Osoby mieszkające w górach powinny wyposażyć swoje auto również w łańcuchy na koła. Mogą być przydatne przy pokonywaniu górskich tras, gdzie mamy nieregularne ukształtowanie terenu. Łańcuchy na koła pomogą w pokonaniu stromych zjazdów jak i trudnych wzniesień. Dzięki czemu szybko i bezpiecznie dojedziemy do miejsca docelowego.

Wszelkie potrzebne rzeczy na okres zimowy znajdziecie na stronie internetowej https://dwr.com.pl.