Bogactwo sieci

Kreatywne zabawki dla dziecka

Zestaw magika

Jest bardzo dużo różnego rodzaju kreatywnych zabawek dla dzieci, które rozwijają ich wyobraźnię, a także uczą. Trzeba jednak wiedzieć, jakie zabawki wybierać, aby rzeczywiście były one odpowiednio dopasowane zarówno do wieku dziecka, jak i jego potrzeb. Wiadomo bowiem, że zupełnie inne zabawki kupimy dziecku w wieku lat 3, a inne takiemu, które ma np. 7 lat. Zestaw magika to zabawka, która przeznaczona jest dla dzieci starszych. Dlaczego jednak jest ona taka wyjątkowa i jakie umiejętności pomaga rozwijać? Sprawdźmy!

Zestaw magika dla dzieci – kreatywna zabawka dla każdego malucha

Zestaw magika to wspaniała kreatywna zabawka dla maluchów, które uwielbiają magię i iluzję. Zestaw taki może zawierać różne elementy, jednakże niemalże zawsze w jego skład wchodzi różdżka. Jest ona kluczowym elementem takiego zestawu. Może być ozdobiona kolorowymi wstążkami lub gwiazdkami. Dziecko może się bawić, wykonując różne gesty i wypowiadając wymyślone przez siebie zaklęcia. Zestaw magika również bardzo często zawiera karty do sztuczek magicznych. Jest to nieodłączny element dla małych iluzjonistów. Można znaleźć zestawy z instrukcjami do różnych prostych sztuczek, takich jak zmiana karty, zgadywanie wybranej karty czy układanie kart w konkretnej kolejności. W zestawie magika można umieścić kilka przedmiotów, które można „zaniknąć” lub „odkryć” w magiczny sposób. Na przykład mała skrzyneczka, w której można umieścić drobne przedmioty, a następnie je „zaniknąć” lub „odkryć” na polecenie dziecka. 

Jak rozwijać kreatywność u dzieci?

Rozwijanie kreatywności u dzieci jest ważne, ponieważ pozwala im wykorzystywać wyobraźnię, eksperymentować i szukać nowych rozwiązań. Zestaw magika z pewnością będzie bardzo pomocny w tym zakresie. Daje on wręcz nieograniczone możliwości jeśli chodzi o zabawę, podobnie też – jeśli mówimy o wymyślaniu najróżniejszych sztuczek magicznych. Nie ma co ukrywać – zestaw małego magika jest jedną z najbardziej kreatywnych zabawek, które możemy kupić naszemu dziecku.