Przemysł i biznes

Już teraz zamów przegląd swojego kotła CO

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczny sezon grzewczy. Jeśli jesteś posiadaczem pieca centralnego ogrzewania, to warto się zastanowić czy już teraz profilaktycznie nie dokonać jego przeglądu. Zobacz dlaczego jest to takie ważne.

Trzeba przyznać, że wiele osób w zasadzie wcale nie przykłada wagi do dbałości o prawidłowego funkcjonowania kotła centralnego ogrzewania u siebie w domu czy firmie. Użytkownicy na ogół przypominają sobie o tych urządzeniach dopiero wtedy, gdy kocioł ulega awarii i przestaje funkcjonować tak jak należy lub po prostu nie działa wcale. Sprawa staje się tym bardziej poważna, jeśli kocioł ulega awarii w sezonie zimowym, gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo niska. Pracownik firmy In-Serwis z Lublina, specjalizujący się w serwisie kotłów grzewczych przyznaje:

 

„Jako pracownik autoryzowanego serwisu kotłów niejednokrotnie spotkałem się z sytuacją, gdy w środku sezonu grzewczego dzwoni do nas zdenerwowany właściciel zepsutego kotła błagając wręcz o wizytę serwisu, bo w domu jest niemowlę i może nie wytrzymać niskiej temperatury w mieszkaniu”.

 

To oczywiste, że nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować ewentualności usterki. Niemniej zlecając okresowy przegląd kotła grzewczego, możemy zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia takiej nagłej sytuacji do minimum.

 

grzejnik

 

Na czym polega przegląd kotła CO

Oczywiście zakresy dokonywanych zazwyczaj czynności serwisowych zależy od rodzaju kotła centralnego ogrzewania. Na ogół jednak przegląd sprowadza się do poniższych zwyczajowych czynności:

  • przegląd komory spalania i wymiennika ciepła
  • sprawdzenie stanu elektrod (zapłonowej lub żarowej) oraz jonizacyjnej
  • sprawdzenie ciśnienia w instalacji CO
  • przegląd filtrów
  • sprawdzenie szczelności ścieżki gazowej lub olejowej
  • analiza spalin i ewentualna regulacja zaworu gazowego
  • ewentualne płukanie, odkamienianie wężownicy

Zadbanie o to, żeby specjalista (najlepiej autoryzowany serwisant danej marki) wykonał te powyższe rutynowe czynności pozwoli wychwycić ewentualne elementy urządzenia, które w najbliższym czasie mogą ulec awarii.

Warto na koniec zauważyć, że okresowe przeglądy kotła mają na celu nie tylko uniknięcie niechcianych awarii podczas sezonu grzewczego. Dobrze wykonany przegląd kotła skutkuje także zazwyczaj zmniejszonymi rachunkami za gaz lub olej. Sama analiza spalin oraz odpowiednia regulacja składu spalanej mieszanki pomaga dbać o środowisko, gdyż czynności te mają za zadanie także optymalizację wydalanych przez kocioł szkodliwych substancji.

Jeśli do tej pory nie chwyciłeś za telefon, by zamówić autoryzowany serwis, możesz to uczynić właśnie teraz 🙂 .

In-Serwis

607-429-539

Home