Bogactwo sieci

Czym są wieszaki bezpośrednie ES?

Wieszaki ES są uniwersalnymi wieszakami bezpośrednimi. Tak jak elastyczne wieszaki UE, wykorzystuje się je przede wszystkim do zabudowy poddasza. Występują w różnych wielkościach, od 70 do 300 mm. Wykonane są z wytrzymałej blachy ocynkowanej, która wytrzyma duże obciążenie. Materiał gwarantuje bezpieczeństwo konstrukcji.

Kiedy przydadzą się wieszaki ES?

Zakup konkretnych wieszaków powinien być uzależniony od jego przeznaczenia. Jeśli miejsce jest szczególnie narażone na drgania, warto zdecydować się na elastyczny wieszak UE. Uniwersalne wieszaki sztywne ES sprawdzą się we wszystkich pozostałych przypadkach podczas montowania profili w sufitach. Ich elementarnym zadaniem jest ograniczenie wpływu odkształceń konstrukcji dachowej na obudowę. Wieszaki są umieszczane w spodniej lub bocznej części więźby bądź stropu masywnego.

Kiedy wybrać wieszaki ES, a kiedy grzybkowe?

Poszczególne rodzaje wieszaków przydadzą się do innego typu prac. Przed zakupem należy dokładnie zapoznać się ze szczegółowymi parametrami produktu. Wieszaki grzybkowe można spotkać najczęściej przy drewnianych powierzchniach skośnych. Do ich montażu potrzeba tylko dwóch wkrętów, dlatego wykonanie zadania jest szybkie i wygodne. Z kolei wieszaki ES są przeznaczone do stropów masywnych i powierzchni pionowych. Przy wyborze wieszaków należy też wziąć pod uwagę ich klasę nośności. Określa ona to, jaki ciężar jest w stanie udźwignąć dany produkt. Istotny jest także odpowiedni rozmiar. Jednym z najpopularniejszych modeli jest wieszak ES 60/125.

Kiedy zrezygnować z wieszaków ES na rzecz wieszaków UE?

Elastyczny wieszak UE przyda się zarówno osobom przeprowadzającym samodzielnie remont w domu, jak również zajmującym się zawodowo budownictwem. Podwieszany sufit prezentuje się efektownie i jest w stanie nadać wnętrzu charakteru. Podczas jego montażu należy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Należą do nich elastyczne wieszaki, które dbają o bezpieczeństwo konstrukcji przede wszystkim w miejscach narażonych na drgania. Mogą one udźwignąć nawet do 75 kg. Dodatkowym atutem jest klasa reakcji na ogień A1. Decydując się na wieszak elastyczny nie należy się bać jego szybkiej korozji. Wysoką jakość produktu zapewnia blacha stalowa ocynkowana elektrolitycznie obustronnie.

Podsumowanie

ES, tak samo jak wieszaki do profili UE, są wieszakami bezpośrednimi. Przeznaczone są do stropów masywnych i powierzchni pionowych, a ich rolą jest graniczenie wpływu odkształceń konstrukcji dachowej na obudowę.