Bogactwo sieci

Blog na firmowej stronie – czy to opłacalne?

Blog na stronie firmowej. Czy to dobry pomysł?

W dzisiejszych czasach prowadzenie firmy bez strony internetowej jest niemalże niemożliwe. Duże przedsiębiorstwa, jeżeli chcą uzyskać rozgłos powinny zainwestować w stronę internetową. Właściciele muszą mieć na uwadze to, aby strona ta była wykonana w dobry sposób. Treść i tło powinny być jasne i przejrzyste. Jako właściciele firm, musimy liczyć się z potrzebami klientów. Warto brać pod uwagę wszystkie za i przeciw stworzenia dobrej strony internetowej. Niestety, musimy liczyć się z poniesieniem dość sporych kosztów, jednak po pewnym czasie się nam one stopniowo zaczną zwracać. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zawarcie swojego firmowego bloga na stronie. Jedni uważają, że to dobry pomysł, zaś inni uważają ten pomysł za zły i nieopłacalny. Ale jak jest naprawdę? Odpowiedź poznacie w poniższym artykule. Zapraszamy do zapoznania się z tematem.

Po pierwsze, będziesz prowadził tego bloga sam, czy zlecisz to profesjonaliście?

W pierwszej kolejności musisz odpowiedzieć sobie na ważne pytanie. A mianowicie, kto zajmie się prowadzeniem twojego bloga na stronie firmowej. Zlecisz to profesjonaliście, czy będziesz wolał zajmować się tym sam? Ta decyzja powinna być podjęta w spokoju, bez większego nacisku. Być może uważasz, że sam znacznie lepiej pójdzie Ci prowadzenie firmowego bloga, ponieważ to właśnie ty na wylot znasz swoją firmę, to ty jesteś w niej na co dzień i wiesz jak wszystko wygląda. Być może, w późniejszym czasie możesz zdecydować się na zatrudnienie blogera. Dlatego w tej sytuacji, wystarczy, że poprosisz go, aby zainstalował twojego bloga na stronie internetowej. Dzięki temu w przyszłości unikniesz niedomówień i pomyłek.

Blog na stronie firmowej, czy na innej domenie?

Z jednej strony, zdecydowanie lepiej jest założyć i prowadzić firmowego bloga na innej domenie, niż nasza firmowa strona. Warto wziąć pod uwagę to, że nie każdy może swobodnie się odnaleźć na stronie, na której widnieje też blog. Dzięki osobnemu prowadzeniu bloga, mamy zwiększone szanse na wyższe pozycje w rankingu Google. To właśnie poprzez treści zamieszczane na nim możemy wypozycjonować więcej fraz kluczowych. Na stronie firmowej, powinniśmy umiejętnie unikać długich treści. Ważne jest to, aby zgrabnie połączyć treści zawierające najważniejsze informacje oraz ciekawą grafikę. Na naszym firmowym blogu nie będziemy musieli się o to martwić, ponieważ możemy wstawić tam o wiele dłuższe teksty, które zawierać będą dłuższe frazy kluczowe, a także dodatkowo grafikę. Jeżeli zdecydujemy się na prowadzenie bloga wewnątrz firmowej witryny, możemy mieć nieco problem, aby nasza strona zyskała większą popularność. Wybierzmy domenę powiązaną z działaniami firmy, aby ułatwić tym samym nasze szanse na uzyskanie wyższej pozycji strony.